Sosyal Ağlarda Biz :

Neden Onlinehizliokuma.net?

Neden Onlinehizliokuma.net?

AKILLI REHBER NEDİR?

Onlinehizliokuma.net’in kişiye özel eğitim içeriği ve uygulamalar hazırlaması, sürekli olarak seviye kontrolü yapması, koordinasyonlu bir eğitim programı sunması, gelişmiş raporlama sistemi ile öğrenciyi, öğretmeni ve velileri her konuda bilgilendirmesi platformumuzu tüm diğer hızlı okuma programlarından ayrı bir yere koymaktadır.

Online hızlı okuma ve anlama kursumuz, alışılagelmiş hızlı okuma eğitimlerinden birçok yönde farklılık gösterir.

Bunların başında AKILLI REHBER gelmektedir. Akıllı Rehber, eğitim grubunuza bağlı olarak, size özel bir eğitim içeriği sunar. Bu eğitim içeriği 30 dersten oluşur. Akıllı Rehber, ilk olarak bir dakikada okuduğunuz kelime sayısını tespit eder. Daha sonra, her gün ihtiyacınız olan egzersizleri yaptırır. Bu egzersizlerin hızları ve seviyeleri otomatik olarak ayarlanmıştır. Sonrasında, her dersin sonunda sizi bir takistoskop testine tâbi tutar. Bu testte gösterdiğiniz performansa göre sizi bir üst seviyeye geçirir. Bu döngü 30 ders boyunca devam eder. Dersler bittiğinde okuma hızınız ortalama 4 kat artış gösterir.

AKILLI REHBER İLE GELİŞİM DURUMU

Bu rehber, eğitim süresince egzersiz araçlarından (takistoskop, gruplama, hızlı okuma vs) elde edilen verilere göre öğrenciyi geliştirmektedir. Bu gelişime bağlı olarak öğrencinin, velinin ve öğretmenin raporlar aracılığıyla bilgilendirmesini de yapan bir sistemdir.

Sistemde egzersiz yapılmaya başlandığı ilk andan itibaren, yapılan her egzersizin seviyesi veri tabanına kaydedilir. Bir sonraki gün yapılacak egzersizlerin seviyesi, veri tabanına kaydedilen son egzersizin seviyesini baz alır. Böylelikle, aşamalı bir eğitim ile seviye gelişim durumu ve raporu geri bildirimler ile size iletilir.

Her öğrencinin seviye gelişim durumuna göre sistem, her çalışma sonunda kendini yeniden düzenler. Bu şekilde, her bireye özgü birer çalışma programı sunmuş olur. Sisteme katılacak olan her bireyin eğitim grubuna göre sisteme kaydı yapılır. Öğrencinin seviyesine göre okuyacağı metinler de farklılık gösterir. Bu şekilde katılacakları eğitimde öğrenciler, derslerine de yardımcı olacak metinler okuyarak hem hızlı okumayı öğrenir hem de derslerinde daha yüksek başarı elde eder.

 

Hızlı okumanın geliştiği bir bireyde dikkat ve konsantrasyon aynı oranda artar. Buna bağlı olarak anlama oranı da artar. Öğrenciler, derslerinden sonra okunan metinlerle ilgili sorular sorarak anlama oranlarındaki artışları takip edebilir, rakamsal ve grafik olarak ilerlemelerinin raporlamasını alabilirler.

Programımız online tabanlı olduğundan dolayı öğrenciler istenildiği zaman, istenildiği yerden (evden, okuldan, işten vs) sisteme rahatlıkla erişim sağlayabilecektir.

Hemen Eğitime Başlayın